Gyógynövénykert

Rólunk / Egyesület / Berek Ágota / Tábor / Tanfolyam / Letöltés

Ezerjófű Gyógynövénykert

Algyőn, a Kastélykert utca 42. szám alatt lévő Tájház kertjében várja látogatóit Gyógy és fűszernövény kertünk az EzerJóKert, melyet 2009-ben kezdtünk építeni. A kert mára egy olyan fokozatosan bővülő növényállományú gyűjteménnyé vált, amely élőhely szerint tematikusan csoportosítja a gyógynövényeket. Külön-külön mutatja be a vadon élő, gyűjthető gyógynövényeket, és a hazánkban elsősorban termesztett, gyógy és fűszernövényeket, ezen belül külön a virágoskertek gyógynövényeit, a gyümölcsöt termő növényeket, illetve azokat a növényeket, amelyek nem honosak Magyarországon, hanem más éghajlatról, más földrészről származnak. Ez a felépítés alkalmas az ismeretterjesztésre és az Egyesület által végzett felnőttoktatási tevékenység gyakorlati segítésére. A gyógynövénykertet támogatja egy gyakorlókert, ami az ismeretterjesztési tevékenységen túl a szabadból begyűjtött növényekkel kiegészítve biztosítja az Egyesület által előállított termékek alapanyagait.

A kert gyakorlati képzőhelye a Szegedi Tudomány Egyetemnek.

2015-ben része lett Algyőn a Települési Értéktárnak.

A kert látogatása az alábbi programokkal bővíthető:
Szakvezetés, kb. 1 óra időtartamú, ami bővíthető tea bemutatóval és kóstolással, ez kb. 2 órában.
Bemutató foglalkozás a növények gyűjtéséről, feldolgozásáról. Kb. 2 óra.
Gyógynövénykerti foglalkozás óvodai és iskolai csoportoknak teakóstolással. Kb. 2 óra.

Árak:
Kertlátogatás – a Tájház jegyárában
Szakvezetés 5 fő alatt – 300 Ft/fő, min. 1 000 Ft
Szakvezetés 5 fő felett – 300 Ft/fő, max. 3 000 Ft
(A kert megtekintése szakember vezetésével)
Bővített szakvezetés 5 fő alatt – 400 Ft/fő, min. 1 500 Ft
Bővített szakvezetés 5 fő felett – 400 Ft/fő, max. 4 000 Ft
(Szakvezetés tea bemutatóval és kóstolással)
Bemutató foglalkozás – 3 000 Ft/csoport, min. 10 főtől
(Növénygyűjtés és feldolgozás)
Gyógynövénykerti foglalkozás – 4 000 Ft/ csoport
(Óvodai és Iskolai csoportoknak tea kóstolással)